Darmowa konsultacja
Bezpłatna konsultacja
Promocje
Darmowa wysyłka
A A A

Dlaczego Morze Martwe

Dlaczego Morze Martwe?"Morze Martwe", od tysięcy lat jego nazwa wprowadza w błąd miliony ludzi, tak naprawdę nie jest morzem i co dziwniejsze, pomimo tak wielkiego zasolenia (420g różnych soli rozpuszczonych w litrze wody) istnieje w nim życie. Cechą charakterystyczną preparatów "Dr.Nona", odróżniającą je od produktów kosmetycznych zapełniających współczesny rynek i od produktów niektórych izraelskich firm, jest unikalne połączenie kosmetycznych i fitoterapeutycznych dawno znanych i stosowanych środków oraz biologicznego komponentu, otrzymywanego przy pomocy wysokiej biotechnologii (HI-TECH), z archebakterią Morza Martwego. Ten specyficzny sposób połączenia jest opatentowany przez firmę. Tradycyjne, wysokiej jakości francuskie olejki eteryczne, bardzo dobrze wchłaniają się przez skórę, ale mają odczyn pH kwaśny (około 3) i wysoką lotność niektórych komponentów, co nie pozwala zapewnić odpowiedniej trwałości kosmetyków. Kosmetyki wytwarzane tylko na bazie minerałów Morza Martwego posiadają pH około 9 i mniej skutecznie wchłaniają się w skórę.

Stworzony na bazie oryginalnej technologii (Know-How) Kompleks Bio-Organo-Mineralny zawiera cenne elementy fitoterapii, ekologicznie czystych olejków roślinnych i ekstraktów oraz zalety leczniczych minerałów Morza Martwego. Morze Martwe faktycznie nie jest martwe, ponieważ znajdują się w nim organizmy jednokomórkowe archebakterie oraz wodorosty. Budowa tych organizmów sprawia, że są one silnymi naturalnymi antyutleniaczami. Aktywne substancje wyodrębnione z archebakterii, działają z jednej strony jako protektor membran komórek ludzkiego organizmu, z drugiej zaś strony mają zdolność odtwarzać zespoły nukleinowe komórek.

Archebakteria jest protoplastą życia na naszej planecie. Jest to najstarsza komórka, która dała początek światu roślin i zwierząt. Przez cały czas swego istnienia archebakteria pozostała w pierwotnej i niezmienionej formie. Oznacza to, że jest ona nosicielem informacji DNA i w jej aparacie genetycznym zakodowany jest sposób walki o przetrwanie i zachowanie gatunku. Wnikając do naszego organizmu, przekazuje ona te informacje komórkom na poziomie genetycznym, wykazując silne ogólne działanie lecznicze.

Przy tym pH kompleksu zbliża się do naturalnej kwasowości ludzkiej skóry (5,5-6), a preparaty wytworzone na jego bazie bardzo łatwo wchłaniane są przez skórę i zachowując wspaniałe kosmetyczne i terapeutyczne właściwości nie tylko wykazują znakomite miejscowe działanie, ale wspomagają regenerację całego organizmu. Środki kosmetyczne wspomagają mikrocyrkulację krwi i limfy, posiadają właściwości antyalergiczne, bakteriostatyczne i przeciwgrzybiczne. Będąc naturalnymi antyoksydantami, hamują reakcje utleniania i wydzielania się wolnych rodników, zwiększają wydolność systemu immunologicznego i endokrynologicznego mobilizując wewnętrzne obronne siły i zasoby organizmu. Komponenty wchodzące w skład produktów tworzą kompleks bioorganomineralny. Przy tym pH kompleksu zbliża się do naturalnej kwasowości ludzkiej skóry (5,5-6), a preparaty wytworzone na jego bazie bardzo łatwo wchłaniane są przez skórę i zachowując wspaniałe kosmetyczne i terapeutyczne właściwości nie tylko wykazują znakomite miejscowe działanie, ale wspomagają regenerację całego organizmu. Środki kosmetyczne wspomagają mikrocyrkulację krwi i limfy, posiadają właściwości antyalergiczne, bakteriostatyczne i przeciwgrzybiczne. Będąc naturalnymi antyoksydantami, hamują reakcje utleniania i wydzielania się wolnych rodników, zwiększają wydolność systemu immunologicznego i endokrynologicznego mobilizując wewnętrzne obronne siły i zasoby organizmu. Komponenty wchodzące w skład produktów tworzą kompleks BioOrganoMineralny.

Bio - są to substancje biologicznie czynne, powstające w żywych organizmach Morza Martwego - archebakterie, mające zdolność odtworzenia uszkodzonej komórki, przekazują informacje niezbędne do regeneracji, mocne bioantyoksydanty.

Organo - olejki aromaterapeutyczne stymulujące procesy samoregulacji, naturalne antyoksydanty i konserwanty oraz zioła zawierające aktywne substancje, olejki eteryczne, witaminy itd.

Mineralny - substancje nieorganiczne - minerały oraz biometale Morza Martwego potrzebne organizmowi w procesach przemiany materii, gwarantują płynność metabolizmu.

Kompleks bioorganomineralny - to właśnie ta siła, która może pomóc wyswobodzić się od ciężaru przeżytych lat i przywrócić naszą młodość.
  • Produkcja archebakterii
    Produkcja archebakterii